VR domu pro Ladislava T.

Zpět na reference

210m2, okres Litoměřice, Ústecký kraj

NÁVRH DOMU

Přízemní dům ve tvaru L s obývacím pokojem a kuchyní, jednou ložnicí se samostatnou koupelnou, dvěma dětskými pokoji se společnou koupelnou a pracovna. Velká francouzská okna v každém pokoji směřují do zahrady, na kterou je vstup ze všech pokojů. Na zahradě před domem se nachází terasa s pergolou a posezením.

Typ domu: přízemní dům s plochou střechou
Dispozice domu: 5+kk

CO SI CHTĚL KLIENT PŘES BLINDERS OVĚŘIT

• jestli přidat další WC na úkor spíže

• vzdušnost koupelny a vzdálenost WC od vany

• HS portál (posuvné dveře) v ložnici a jeho průchod

• ideální rozměr pohovky v návaznosti na průchod do posilovny a vzdušnost obývacího pokoje

• rozložení kuchyně

• zda bude lepší odstranit dveře mezi zádveřím a chodbou

• velikost dětské koupelny

• lamelový obklad a mozaiku v ložnici

• šířku chodby

• typ dveří do ložnice

CO ODHALILA VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA DOMU

Během tvorby virtuální reality jsme provedli hned několik změn, které se týkaly především kuchyně a přilehlých prostor. Klientův architekt vše následně zapracoval do stavebního projektu a majitel si návrh znovu prošel ve virtuální realitě, aby si ověřil správnost svého rozhodnutí.


1. Chybějící samostatné WC

Místo plánované spíže si majitel přál samostatné WC. Rozšířili jsme proto stěnu vedle vstupních dveří do kuchyně, čímž vznikl dostatek prostoru pro kuchyňskou stěnu s dalším úložným prostorem. Původní místo pro spíž se tak uvolnilo a mohli jsme zde vytvořit požadované WC.


Nákup křesla by byl zbytečný

Velikost sedací soupravy v obývacím pokoji a dostatek prostoru pro průchod ze všech stran byly zásadní požadavky. Ukázalo se, že koupě křesla by byla zcela zbytečná.

Mozaika na stěnu vypadá skvěle

Klientův nápad s mozaikou se nám líbil, majitel však o něm pochyboval. Když se však sám před mozaikou ocitnul, najednou měl jasno v tom, že to tak zůstane.


2. Do ložnice je potřeba více dřevěných prvků

Po prohlídce ložnice ve virtuální realitě se klient rozhodl pro větší množství dřevěných prvků a dřevem obložil nejen zeď za postelí, ale také strop nad ní. Prohlídka interiéru také odhalila, že klasické dveře zakrývají mozaiku na stěně, a proto se majitel nakonec rozhodl pro prosklené posuvné dveře.


3. Koupelnu je potřeba udělat jinak

Určité věci lze řešit i za pochodu, ale vyústění vody a odpadů mezi ně nepatří. Po zhlédnutí koupelny ve virtuální realitě se majitel rozhodl pro novou dispozici koupelny, která mu vyhovuje mnohem více.

Před

Po


4. Jistota, že je v domě dostatek světla

Při virtuální prohlídce se klient utvrdil v tom, že díky velkým francouzským oknům bude v každém pokoji dostatek denního světla.


Veškeré vybavení domu, které si vyberete v katalogu BLINDERS, je reálné a můžete si jej zakoupit ve vybraných obchodech.

K dispozici je také možnost nahrát fotografie nebo URL adresu jiného vybavení, které vám zaneseme do modelu domu.


Komu již BLINDERS pomohlo?

Chcete si vyladit váš dům do detailu?


Váháte?
Projděte si vzorové projekty v naší pražské hale zdarma

Chápeme, že může být docela těžké představit si, že se skutečně procházíte ve svém budoucím domě. Právě proto jsme pro vás připravili vzorové projekty domů v 4K kvalitě. Během půl hodiny si tak vyzkoušíte, jak to funguje, a také s námi můžete rovnou prokonzultovat váš chystaný projekt.

Chci vyzkoušet BLINDERS