VR domu pro Lukáše D.

Zpět na reference

260m2, okres Nymburk, Středočeský kraj

NÁVRH DOMU

Přízemní dům ve tvaru T s obývacím pokojem a kuchyní, jednou ložnicí se samostatnou koupelnou a třemi dětskými pokoji se společnou koupelnou. Dominantou domu jsou velká francouzská okna v obývacím pokoji, která po otevření propojí interiér a exteriér v jeden celek.

Typ domu: přízemní dům se sedlovou střechou
Dispozice domu: 4+kk

CO SI CHTĚL KLIENT PŘES BLINDERS OVĚŘIT

• velikost obývacího pokoje a kuchyně

• pohodlný vstup z interiéru na terasu

• HS portál (posuvné dveře) v ložnici a jeho průchod

• denní světlo v dětských pokojích

• proslunění v šatně

• uspořádání koupelny a případné nahrazení vany sprchovým koutem

CO ODHALILA VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA DOMU

Zákazník si nebyl zcela jistý, zda bude rozložení a některé dispozice domu vyhovovat jeho potřebám. Virtuální prohlídka mu pomohla ujasnit si, kde je vhodné zvětšit okna nebo že se vyplatí rozšířit celé levé křídlo domu. Tím se daleko více otevřel prostor obývací části, bez problému se tam vešel větší gauč a klient přitom mohl jednoduše vstoupit na terasu a do zahrady.


1. Dveře příliš blízko toaletního stolku

Vstup na terasu z ložnice nebyl navržen ideálně. Klient proto zvažoval posunutí dveří více do prostoru a zvětšení otevíravého křídla.


2. Nevyhovující velikost obývacího pokoje

Velké HS portály, které měly po otevření propojit venkovní prostor s vnitřním, byly zablokované pohovkou a majitel při procházení domu ve virtuální realitě zjistil, že zde opravdu není dostatek místa pro pohodlný průchod ven na terasu. Proto se rozhodl zvětšit celý prostor posunutím obou stěn. Černá čára v modifikovaném návrhu znázorňuje původní hranu stěny domu.

Před

Po

Rozšířením místnosti se ulevilo nejen obývací části, ale také jídelně a kuchyni, kam mohl nyní klient umístit chladničku na nápoje.


3. Málo světla v šatně a nepraktický vstup do spíže

V původně navržené dispozici majitel vyhodnotil, že okno v šatně nepropouští dostatek denního světla. Díky virtuální prohlídce také zjistil, že je zapotřebí změnit vstup do spíže, který byl původně v technické místnosti.

Před

Po


4. Úpravy v exteriéru kolem domu

Dle přání majitele jsme v zahradě vytvořili kaskádovité záhony podél oplocení. Kopcovitý terén získal rázem zajímavější vzhled a klient se ujistil, že se tato investice vyplatí.


Veškeré vybavení domu, které si vyberete v katalogu BLINDERS, je reálné a můžete si jej zakoupit ve vybraných obchodech.

K dispozici je také možnost nahrát fotografie nebo URL adresu jiného vybavení, které vám zaneseme do modelu domu.


Komu již BLINDERS pomohlo?

Chcete si vyladit váš dům do detailu?


Váháte?
Projděte si vzorové projekty v naší pražské hale zdarma

Chápeme, že může být docela těžké představit si, že se skutečně procházíte ve svém budoucím domě. Právě proto jsme pro vás připravili vzorové projekty domů v 4K kvalitě. Během půl hodiny si tak vyzkoušíte, jak to funguje, a také s námi můžete rovnou prokonzultovat váš chystaný projekt.

Chci vyzkoušet BLINDERS